Kursy językowe dla dzieci i młodzieży

W ALTERNATIVE SCHOOL rozumiemy, że dzieci rozwijają się i odnoszą sukcesy w szkole, kiedy nauka przebiega w sposób interaktywny, angażujący i zawiera elementy zabawy.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze zajęcia angielskiego dla małych dzieci prowadzone w Katowicach, cechowały się skutecznością. Dysponujemy odpowiednio wykwalifikowaną kadrą lektorów, salami zachęcającymi najmłodszych do udziału w nich, a nade wszystko stosujemy sprawdzoną metodę. Dzięki temu nauka angielskiego dla maluchów jest efektywna, a jednocześnie stanowi wspaniałą zabawę. Lekcje łączą w sobie rozrywkę w postaci gier, śpiewów, rymowanek połączonych z poznawaniem wszystkich części mowy i przyswajaniem budowania zdań. Znacznie kształtuje to poczucie pewności siebie i oswaja z zaznajamianym przedmiotem. To właśnie dlatego nasze kursy językowe zapewnią Państwa dzieciom poczucie bezpieczeństwa i sprawią, że język angielski będzie można łatwo przyswoić. Uczęszczając na nasze lekcje angielskiego dla dzieci, uczniowie szybko uczą się języka obcego, trwale zapamiętując nowe słowa i wyrażenia. Stawiamy na naukę poprzez zabawę i konwersacje, które umożliwiają dziecku oswojenie się ze stosowaniem języka w najróżniejszych sytuacjach. Lektorzy przeprowadzający zajęcia z dziećmi w ramach kursu, skupiają się na stworzeniu małym studentom optymalnych warunków, wspomagających naukę języków obcych.

W ALTERNATIVE SCHOOL sposób nauczania dzieci zdecydowanie różni się od nauczania dorosłych. Dla naszych młodych słuchaczy lekcje są odpowiednio krótsze, sala jest przyjazna i atrakcyjnie wyposażona, a kolorowe podręczniki inspirują do nauki. Zachęcamy młodych słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, rozbudzając ich naturalny entuzjazm do poznawania nowych, ciekawych rzeczy. Jeśli chcesz wybrać miejsce, w którym dziecko rozwinie swoje zdolności lingwistyczne w szybkim tempie, nasza szkoła będzie doskonałym wyborem. Katowice to miasto, w którym znajduje się nasza placówka, ale uczęszczający na lekcje języka angielskiego dla dzieci uczniowie pochodzą z obszaru całego Śląska.

Nauka i lekcje angielskiego dla małych dzieci

Ogromną ambicją naszego ośrodka jest stworzenie Twojemu dziecku warunków do lepszego startu w przyszłe życie. To dlatego u nas możesz liczyć nie tylko na lekcje angielskiego, ale także kształcenie w zakresie języka hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego oraz innych. Oferujemy także edukację z zakresu języka polskiego dla dzieci, jako obcego. Chcemy, żeby nauka przebiegała w sposób dynamiczny, dlatego łączymy maluchy w grupy, w których uczniowie wykazują podobny poziom. Taka organizacja zapewnia sprawne przyswajanie wiedzy. Na bieżąco kontrolujemy postępy, a kiedy pojawia się taka potrzeba, sugerujemy przesunięcia między grupami. Kursom językowym towarzyszy stała konsultacja z rodzicami, którzy mogą na bieżąco obserwować progres swoich pociech. Dzięki temu sprawiają one przyjemność nie tylko młodym uczestnikom zajęć, ale także ich opiekunom. Uczymy w niewielkich grupach o różnym stopniu zaawansowania, co wpływa pozytywnie na efekty kształcenia. Zapewniamy też najlepsze materiały. Kursy językowe dla dzieci, które mamy w swojej ofercie, wykształcą w nich umiejętności językowe, które będą mogły doskonalić w kolejnych etapach życia. W przypadku wielu osób to właśnie nauka angielskiego w najwcześniejszych latach decyduje o późniejszym spektrum umiejętności. Zapraszamy do zapoznania się z zajęciami, które oferuje nasza szkoła w Katowicach. Zapisz malucha na angielski dla małych dzieci, dostosowany do jego potrzeb. Zapisy już ruszyły!

Mamy również do zaoferowania szeroki wachlarz kursów dla nastolatków, które pomogą zarówno w ogólnym rozwoju umiejętności językowych, jak i przygotowaniu do wszelkiego rodzaju egzaminów – egzaminu ósmoklasisty, matury oraz egzaminów Cambridge (FCE, CAE, IELTS i wielu innych). W naszej ofercie znajdziecie kursy Teddy Eddie (2-7 lat), dla dzieci w wieku 7-11 lat oraz kursy dla młodzieży 12-17 lat. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kursów ALTERNATIVE SCHOOL w zakładce – CENNIK. Masz pytania, dotyczące naszych usług? Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące zapisów na kursy języka angielskiego dla dzieci i przebiegu zajęć. Centrum naszych działań są Katowice, ale zapraszamy uczniów z całego Śląska.

Kursy językowe dla dzieci katowice

Jak wspomóc dzieci w nauce języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach absolutna konieczność. Warto uczyć się go już od najmłodszych lat. Efektywnemu przyswajaniu nowych słów i wyrażeń oraz zasad gramatycznych sprzyja wykorzystywanie odpowiednich, atrakcyjnych dla dzieci metod nauczania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim:

  • zabawy językowe – zaleca się, aby przyjmowały one formę swobodnych inscenizacji, na przykład z wykorzystaniem maskotek. Małe dzieci uwielbiają wcielać się w różne role, a konieczność posługiwania się w tym czasie językiem angielskim stanowi dla nich dodatkowy atut zabawy;
  • naturalne osłuchiwanie się z innym językiem – pomaga ono dzieciom w przyswojeniu sobie od najmłodszych lat prawidłowych sposobów wymowy słówek oraz ich poprawnego akcentowania;
  • chwalenie uczniów – lekcje języka angielskiego dla dzieci będą przynosić pożądane efekty wówczas, gdy maluchy będą czuć się odpowiednio zmotywowane do pracy. Nic tak nie zachęca ich do wysiłku i systematycznego uczestnictwa w kursach językowych, jak pochwały ze strony nauczycieli i najbliższych
  • zróżnicowana aktywność – małe dzieci na ogół nie potrafią zbyt długo koncentrować się na wykonywaniu jednej czynności. W trakcie lekcji warto zatem wykorzystywać różne metody nauczania, sięgając po bardzo lubiane przez maluchy formy aktywności, takie jak piosenki, taniec, zabawa w teatrzyk, zgadywanki itp.
  • wykorzystywanie podczas lekcji odpowiednich materiałów dydaktycznych – kursy językowe dla małych dzieci w dużej mierze bazują na różnych książeczkach, nagraniach na płytach i albumach itp. Tak przygotowane lekcje potrafią wzbudzić w dzieciach zainteresowanie daną tematyką oraz nauką języka angielskiego.
angielski dla dzieci katowice

Gdzie najlepiej zapisać dziecko na kurs językowy w Katowicach?

Oferta kursów językowych dla małych dzieci w Katowicach jest bardzo bogata. Jeśli jednak zależy Ci na wyborze najlepszej szkoły językowej, koniecznie zgłoś się do nas. Co wyróżnia nas na tle innych katowickich ośrodków edukacyjnych? Przemawia za nami przede wszystkim długoletnie doświadczenie w organizowaniu kursów językowych dla najmłodszych. Zatrudniamy najlepszych nauczycieli, doskonale władających językiem angielskim oraz potrafiących tak zorganizować lekcje, aby uczniowie wynieśli z nich jak najwięcej wiadomości. Dbamy o to, aby nasz program zajęć był spójny i przemyślany, a lekcje wydawały się dzieciom tak atrakcyjne, jak to jest tylko możliwe w danych okolicznościach. Tylko w ten sposób bowiem uczniowie odbywający nasze kursy mogą z powodzeniem kształtować swoje umiejętności językowe. Korzystamy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych materiałów edukacyjnych, polecanych przez najlepszych lingwistów. Nasza szkoła w Katowicach wykorzystuje nowoczesne metody kształcenia o potwierdzonej skuteczności. Uczymy w sposób angażujący dzieci, zapewniając im dostęp do materiałów edukacyjnych najwyższej jakości. Rodzice mogą na bieżąco sprawdzać postępy najmłodszych w przyswajaniu nowych słów i wyrażeń. Lekcje, w których biorą udział małe dzieci, mają poziom trudności dostosowany do wieku i stopnia ich rozwoju. Wybierz lekcje angielskiego dla dzieci, które sprawią, że dziecko z łatwością będzie porozumiewać się w tym języku bez potrzeby dodatkowej nauki w domu. Wyślij je do nas i zapewnij mu świetlaną przyszłość!

kursy angielskiego dla dzieci katowice

Oferta kursów językowych dla najmłodszych

Specjalnie z myślą o małych mieszkańcach Katowic organizujemy kursy językowe z wykorzystaniem bardzo popularnej w ostatnim czasie metody nauczania Teddy Eddie. Natomiast lekcje dla młodzieży zwykle mają na celu kształtowanie praktycznych zdolności posługiwania się językiem obcym oraz bezpośrednie przygotowanie do testów szkolnych i egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych. Pierwsze spotkanie z lektorem zwykle jest bezpłatne i służy zaznajomieniu się kursanta ze specyfiką prowadzenia zajęć w naszej szkole. W trakcie pierwszych zajęć dokonuje się również oceny dotychczasowych umiejętności językowych przyszłych kursantów.